Data założenia postępowania: 2025-02-20
1. Wykonawca zobowiązuje się do:
a. świadczenia usług telekomunikacyjnych zgodnie z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 34) Zamawiającemu poprzez zapewnienie stałego dostępu do publicznej sieci telefonicznej oraz funkcjonalności IP Centrex - wirtualnej centralki telefonicznej VPBX.
b. świadczenia kompleksowych usług telefonicznych dla połączeń przychodzących i wychodzących lokalnych, strefowych, międzystrefowych, międzynarodowych, do sieci komórkowych oraz innych w postaci ruchu do sieci publicznej takiego jak: serwisy informacyjne, linie informacyjne, alarmowe, połączenia z biurami numerów itp.
c. dokonania przeniesienia wskazanej puli numerów Zamawiającego do swojej sieci z sieci obecnego usługodawcy wraz z wykonaniem wszelkich formalności z tym związanych,
d. poniesienia wszelkich kosztów związanych z wykonaniem przedmiotu umowy, za wyjątkiem kosztów połączeń telefonicznych i opłaty abonamentowej.
2. W ramach opłaty abonamentowej za usługi telefonii stacjonarnej Wykonawca powinien zagwarantować możliwość wykonywania krajowych połączeń do wszystkich sieci stacjonarnych i komórkowych. Koszt połączeń według cennika będącego załącznikiem do oferty. Zamawiający nie dopuszcza żadnych opłat za inicjację połączeń.
3. Wykonawca na wniosek Zamawiającego będzie blokował wszystkie połączenia o podwyższonej płatności tzw. Premium Rate.
4. Wymaga się, aby przerwa w świadczeniu usług, wynikająca z przeniesienia numerów, nie trwała dłużej niż wynika to z rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.12.2018 r. w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych (Dz. U. z 2018, poz. 2324).
5. Usługi powinny być świadczone dla maksymalnie 50 numerów abonenckich w ramach publicznej puli numerów abonenckich posiadanych przez Zamawiającego tj. 32 3593000 do 32 359 30 49 oraz 322829917, 322829905, 322600873, 322603475, 327396060, 327396062, 324764749, 324751973, 322177090, 322279985
6. W związku z niewykorzystaniem pełnej puli numeracyjnej Zamawiającego na początkowe potrzeby umowy, Wykonawca powinien utrzymywać niewykorzystane numery dla przyszłych potrzeb.
7. Usługi telefoniczne winny być w następujących lokalizacjach:
a. Bytom Strzelców Bytomskich 98 – 3 trzy aparaty telefoniczne, w tym dwa posiadające wspólny numer telefonu.
b. Dąbrowa Górnicza Tysiąclecia 56 – 3 trzy aparaty telefoniczne, w tym dwa posiadające wspólny numer telefonu.
c. Jastrzębie Zdrój Armii Krajowej 31 – 3 trzy aparaty telefoniczne, w tym dwa posiadające wspólny numer telefonu.
d. Katowice Francuska 78 – 16 aparatów telefonicznych,
e. Rybnik Ekonomiczna 21 – 3 trzy aparaty telefoniczne, w tym dwa posiadające wspólny numer telefonu.
f. Tychy Jana Pawła II 3 – 3 trzy aparaty telefoniczne, w tym dwa posiadające wspólny numer telefonu.
8. W razie potrzeby zwiększenia ilości połączeń (wykorzystania kolejnych numerów) Zamawiający zastrzega sobie prawo do renegocjacji umowy i ograniczenia zwiększenia kosztów usługi proporcjonalnie do średniego kosztu na numer/linię obowiązującą w chwili podpisania umowy.
9. Wykonawca zapewnia w ramach umowy:
a. plan taryfowy z naliczaniem sekundowym,
b. możliwość prowadzenia bezpłatnych rozmów telefonicznych w obrębie posiadanej przez Zamawiającego puli numeracyjnej (numery wewnętrzne) wraz z możliwością zdefiniowania numeracji skróconej (2, 3 lub 4 cyfry),
c. możliwość prowadzenia odpłatnych rozmów telefonicznych lokalnych, do sieci komórkowych, międzymiastowych, międzynarodowych i innych,
d. możliwość realizacji bezpłatnych połączeń z numerami alarmowymi.
e. usługi:
· W2F (tzw. web-to-fax) wysyłanie faksów poprzez portal WWW. System musi umożliwiać wysyłanie faksów co najmniej w formacie pdf. Generowanie potwierdzeń wysłanych faksów. Raporty faksów wysłanych. Możliwość wprowadzania książek faksowych. Możliwość wysłania faksu do wielu adresatów równocześnie
· F2W (tzw. fax-to-web) odbiór faksu poprzez portal WWW. Powiadamianie o faksach przychodzących (pocztą e-mail). Raporty faksów odebranych.
· W momencie podpisania umowy w/w usługi winny działać dla jednego wskazanego numeru, z możliwością rozbudowy.
f. prezentację numeru dzwoniącego,
g. możliwość blokady prezentacji numeru wychodzącego dostępna zarówno z poziomy centrali jak i telefonu,
h. zarządzanie usługą poprzez stronę WWW,
i. bezpłatny dostęp do elektronicznego systemu bilingowego Wykonawcy
j. system musi obsługiwać powiadomienia o zajętości linii dla systemu sekretarsko – dyrektorskich BLF
k. system musi po rozpoczęciu wybierania numeru wewnętrznego zwrócić na wyświetlacz telefonu (o ile go posiada) opis linii (np. imię nazwisko) której numer jest wybierany
l. wszystkie komunikaty głosowe w systemie muszą być w języku polskim,
m. możliwość uruchomienia usługi softphone na wskazanych przez zamawiającego numerach. Usługa ta musi być dostępna również poza siecią LAN Zamawiającego.
n. możliwość nagrywania co najmniej 3 jednoczesnych połączeń na liniach objętych zamówieniem. Możliwość zdefiniowania w panelu zarządzającym które linie (numery) mają być nagrywane Możliwość rozbudowy jedynie poprzez zakup licencji do objęcia nagrywaniem 10 jednoczesnych połączeń. Zamawiający zapewni odpowiednio pojemną oraz wydajną jednostkę wirtualną.
o. możliwość prowadzenia co najmniej 15 jednoczesnych połączeń do abonentów zewnętrznych i 5 między abonentami wewnętrznymi w tym samym czasie z możliwością rozbudowy.
p. możliwość prowadzenie co najmniej 15 jednoczesnych połączeń do między abonentami wewnętrznymi, jeżeli nie są prowadzone połączenia zewnętrzne z możliwością rozbudowy.
10. Wykonawca w ramach usługi jest zobowiązany do świadczenia serwisu, z tego tytułu nie przysługuje mu dodatkowe wynagrodzenie. Wykonawca w ramach serwisku zobowiązany jest usunąć awarię polegającą na braku możliwości wykonywania połączeń telefonicznych (wychodzących i/lub przychodzących) maksymalnie w ciągu 4 godzin od chwili jej zgłoszenia przez Zamawiającego. Za usunięcie awarii należy rozumieć również wskazanie, że powodem braku możliwości wykonywania połączeń jest niesprawny sprzęt Zamawiającego lub brak łącza internetowego.
11. Wykonawca zapewni system umożliwiający generowanie komunikatów głosowych w języku polskim w centrali – w sposób automatyczny bez udziału osób trzecich – system musi zapewniać płynną i zrozumiałą wymowę.
12. Wykonawca zapewni Zamawiającemu możliwość zarządzania centralą telefoniczną z autoryzacją z wykorzystaniem min. https, zalecana autoryzacja dwuskładnikowa, dla nielimitowane liczby stanowisk. Dostęp ten w języku polskim powinien zapewnić Zamawiającemu minimum:
a. konfigurowanie aparatów telefonicznych (przypisywanie linii, zmiana opisów, ustawień przycisków), w tym dołączanie nowych aparatów do systemu,
b. edycję książki telefonicznej,
c. tworzenie i zarządzanie ring-grupami,
d. generowanie komunikatów głosowych i przypisywanie ich do IVR lub zapowiedzi przed przekierowaniem na ring-grupę,
e. tworzenie i zarządzanie IVR
f. przekierowanie połączeń na inne numery wewnętrzne lub zewnętrzne dla każdego numeru oddzielnie w opcjach:
· przekierowanie wszystkich połączeń (call forwarding always),
· przekierowanie połączeń przy zajętej linii (call forwarding busy),
· przekierowanie połączeń przy braku odpowiedzi (call forwarding no answer),
· przekierowanie połączeń nieosiągalnych (call forwarding not reachable),
· przekierowanie rozmów, gdy abonent nie jest zarejestrowany,
· przekazywanie połączenia (call transfer),
· połączenie oczekujące (call waiting),
· nie przeszkadzać (do not disturb),
g. możliwość zdefiniowania systemu sekretarsko-dyrektorskiego pozwalającego na: skonfigurowanie numerów, które mogą dodzwonić się do wybranego numeru dyrektora bezpośrednio,
· możliwość konfiguracji numerów, z których połączenia przychodzące mają być przekierowane do sekretariatu, możliwość przekierowania na wybrany IVR, możliwość odrzucenia,
· możliwość zestawienia połączenia zewnętrznego i przełączenia go na numer dyrektora,
· widoczność stanu numerów dyrektorów (zajęty/wolny) na odpowiednich aparatach telefonicznych)
h. ustawianie scenariuszy dla połączeń przychodzących z kalendarzem dni roboczych i świątecznym
i. usługi umożliwiającej współużytkowanie stacjonarnego numeru telefonicznego na min. dwóch urządzeniach jednocześnie (SCA), w konfiguracji telefon IP i softphone, dwa telefony IP, telefon IP i bramka do podłączenia faksu/systemu alarmowego.
j. możliwość definiowania uprawnień konkretnego abonenta, restrykcje dotyczą rozmów zewnętrznych i mogą przyjmować formę: uprawnień bez ograniczeń; uprawnień tylko do rozmów przychodzących; ograniczenia dostępu do łączy m.in. ograniczenia ruchu wyjściowego poprzez bezpłatną blokadę połączeń o podwyższonej opłacie np. rozrywka (0-700, 0-400, 0-300) oraz bezpłatną blokadę połączeń międzynarodowych,możliwość zablokowania wykonywania połączeń z wybranymi kontami oraz numerami.
k. prezentację grupowa – system musi umożliwiać tworzenie grup. Dla każdej grupy musi być możliwość określenia jakim numerem ma się prezentować dana grupa. Wszystkie numery przypisane do tej samej grupy będą się prezentowały tym samym numerem. Grupy i numer muszą być możliwe do zarządzania (tworzenie, modyfikowanie, dodawania/usuwanie numerów) samodzielnie przez Zamawiającego. Nie może być limitu na ilość tworzonych grup (poza pojemnością systemu).
l. grupy wywoławcze - definiowanie grup telefonów z różnymi schematami dzwonienia.
m. konfigurowanie cyfry wyjścia „na miasto”
n. możliwość odtworzenia komunikatu na numerze B (wywoływanym) przed połączeniem – ustawienie tej funkcjonalności na numerze powoduje, że jeżeli ktoś zadzwoni na ten numer to przed zestawieniem połączenia usłyszy wybrany komunikat (na przykład „Rozmowa jest nagrywana jeżeli…”). System musi umieć rozpoznać czy osoba dzwoniąca należy do tej samej wirtualnej centrali co dany numer i umożliwić nieodtworzenie komunikatu.
o. funkcjonalność odtworzenia komunikatu numerowi wywoływanemu po zestawieniu połączenia – jeżeli włączona to po wybraniu dowolnego numeru spoza tej samej wirtualnej centrali i zestawieniu połączenia abonentowi na numerze B (wywoływanym) zostanie odtworzony komunikat (na przykład informacja o RODO).
p. bilingi dla każdego numeru.
13. Wykonawca zapewni dostęp do panelu administracyjnego usług poprzez stronę WWW (autoryzacja z wykorzystaniem min. https), który umożliwia co najmniej:
· podgląd bilingów za dany okres oraz archiwalnych do 12 m-cy wstecz,
· eksport bilingów do plików csv,
· podglądu elektronicznych obrazów faktur,
· potwierdzenia salda.
· bilingi powinny zawierać minimum następujące informacje:
· numer telefonu którego dotyczą,
· daty i godziny połączeń,
· numer z którym się łączono,
· czas trwania połączenia,
· typ połączenia,
14. Wirtualna centrala winna posiadać obsługę:
· transportu protokołu SIP poprzez TCP.
· protokołu szyfrowania komunikacji SIP TLS/TCP
· wielu kodeków głosowych w tym szerokopasmowych G.722
· protokołu SIP i MGCP
· protokołu faksowego T.38
15. Wykonawca udostępnia w ramach umowy Zamawiającemu funkcjonujący całodobowo help-desk (przez 24h/dobę, 7 dni w tygodniu) odpowiedzialny za przyjmowanie zgłoszeń o awariach i nieprawidłowościach w funkcjonowaniu usługi. Procedura przyjmowania zgłoszeń obejmować będzie drogę telefoniczną, faks lub e-mail.
16. Po zakończeniu umowy Wykonawca przekaże na wniosek Zamawiającego posiadaną dotychczas pulę numerów abonenckich do wskazanego Operatora Telekomunikacyjnego.
17. Nie dopuszcza się stosowania systemu, który będzie wymagał terminali dostarczonych wyłącznie przez Wykonawcę. W razie potrzeby rozbudowy systemu lub wymiany terminali Zamawiający musi mieć swobodny wybór ich dostawcy.
18. Dostarczone usługi winny działać na zapewnionych przez Zamawiającego standardowych internetowych tj. w każdej lokalizacji oddzielnie telefony będą się znajdowały w sieci lokalnej znajdującej się za NAT’em. Niedopuszczalne jest uzależnienie działania usług od okreśolnej konfiguracji łączy internetowych czy sieci lokalnej. Zamawiający przyjmuje do wiadomości, że niezagwarantowanie przepustowości łącza dla potrzeb telefonii może pogorszyć jakość połączeń lub je uniemożliwić. Wykonawca winien przekazać Zamawiającemu zalecenia co do konfiguracji routerów które zagwarantują optymalną jakość usług.
1. Zamówienie obejmuje dostawę:
1) Wymaganych licencji.
2) Wstępną konfiguracje systemu zgodnie z wymaganiami Zamawiającego
3) Przeszkolenie personelu technicznego Zamawiającego w zakresie konfiguracji systemu.
Lp. | Przedmiot zamówienia | CPV/Indeks | Ilość | J.m | Miejsce realizacji | Termin wykonania | Załącznik/Link | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nazwa pozycji | CPV/Indeks | 3 | rok | Czytaj |
Lp. | Nazwa kryterium | Waga kryterium |
---|---|---|
1. | Cena | 60% |
2. | Suma cen brutto za 1 min połączenia | 40% |
Lp. | Tytuł pytania | Data wysłania pytania | Status |
---|---|---|---|
Brak wyników do wyświetlenia |
Załączniki:
Waluta: PLN
Wartość poniżej kwoty określonej w PZP: Tak
Wybór oferty: Bez zastosowania aukcji elektronicznej
Termin związania ofertą: -
Możliwość składania ofert cząstkowych: Nie
Możliwość składania ofert równoważnych: Nie
Możliwość składania ofert wariantowych: Nie
1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.